fbpx

Trycholog – Warszawa Targówek, Białołęka

Trychologia to bardzo młoda dziedzina w medycynie. W naszym kraju jest jeszcze stosunkowo mało znana, choć jednocześnie tak bardzo potrzebna wielu osobom borykającym się z problemami skóry głowy i wypadaniem włosów. Moderna Clinique jest jednym z miejsc, w których możesz skorzystać z porady trychologa na warszawskim Targówku. Jeżeli więc zaobserwujesz: intensywne swędzenie, pieczenie skóry, wypryski skórne, białe lub żółte łuski, zwiększone wypadnie włosów lub ich znaczące przerzedzenie – warto zapytać naszego specjalistę o przyczynę tych objawów.

Badanie trychologiczne na Targówku

W Moderna Clinique dysponujemy wysokiej klasy sprzętem do oceny stanu skóry głowy. Dzięki niemu trycholog może bardzo precyzyjnie określić przyczyny wypadania włosów i postawić diagnozę, na podstawie której zaproponuje odpowiednią kurację trychologiczną. Metody leczenia dobierze zaś indywidualnie do Twoich potrzeb. Współpracując z różnymi specjalistami – dermatologiem, psychologiem czy dietetykiem – w razie potrzeby skonsultuje wyniki diagnozy, aby włączyć do kuracji dodatkowe zalecenia o charakterze pozatrychologicznym. W każdej chwili możesz mieć też dostęp do swojej dokumentacji medycznej i prześledzić proces leczenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów trychologicznych.

Jakimi schorzeniami najczęściej zajmuje się trycholog?

W swojej pracy trycholog spotyka się z różnorodnymi schorzeniami związanymi ze skórą głowy i łodygą włosa. Jednym z najczęstszych problemów zgłaszanych przez pacjentów jest łysienie androgenowe, które dotyczy nie tylko mężczyzn, ale również kobiet. Jest to choroba o podłożu genetycznym, objawiająca się stopniowym przerzedzeniem się włosów na skroniach i czubku głowy. Inną powszechną bolączką jest łupież, czyli nadmierne złuszczanie się naskórka skóry głowy, które może być spowodowane zarówno przez grzyby, jak i zaburzenia pracy gruczołów łojowych. Często spotykane jest również zaburzenie równowagi w wydzielaniu sebum, prowadzące do przetłuszczania się włosów lub ich przesuszenia.

Kolejną dolegliwością, z którą często zmagają się odwiedzający naszą klinikę na Targówku pacjenci, jest łysienie plackowate. Jest to autoimmunologiczne schorzenie, które prowadzi do nagłego i miejscowego wypadania włosów. Przyczyny tej choroby nie są do końca znane, jednak stres oraz predyspozycje genetyczne mogą wpływać na jej wystąpienie. Leczenie łysienia plackowatego może być trudne i długotrwałe. Trycholog dobierze odpowiednie terapie zabiegowe oraz pielęgnację domową, które – przy współpracy z pacjentem – powinny przynieść pozytywne rezultaty.

MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY - na ratunek włosom

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych.

Mezoterapia głowy polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Znaczący wpływ na wygląd oraz objętość włosów mają tryb życia, odżywiania oraz stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Nadmierna utrata włosów często jest problemem zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Panie szybciej rozpoznają u siebie pierwsze oznaki łysienia i wcześniej niż mężczyźni podejmują walkę z tym problemem. Skuteczność zabiegu u kobiet jest zadowalająca, jednak na satysfakcjonujące efekty należy poczekać, czasami nawet kilka miesięcy.

Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny.

Czy zabieg mezoterapii na włosy jest bolesny?
Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm lub specjalnym pistoletem do mezoterapii igłowej głowy. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Ślady pozabiegowe mogą pozostać widoczne w zależności od rodzaju podanego preparatu – od 6–72 godzin.

Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe w sprayu bądź w kremie. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Zasady terapii mezoterapii igłowej włosów
Mezoterapia skóry głowy trwa około 30 minut. W efekcie hamuje wypadanie włosów i sprawia, że pacjent uzyskuje widoczny ich odrost. Terapię można podzielić na dwie fazy:

Faza 1 – terapia intensywna – 1 zabieg na tydzień przez 2 miesiące
Faza 2 – pielęgnacja – 1 zabieg na miesiąc przez 3 do 6 miesięcy

Zalecenia pozabiegowe

  • stosowanie zaleconych preparatów do pielęgnacji skóry głowy;
  • pamiętać o tym, aby nie korzystać z solarium, sauny;
  • ograniczyć używki;
  • stosować się do zaleceń lekarza, który przeprowadził zabieg.

Przeciwwskazania:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Czas menstruacji
  • Choroby nowotworowe
  • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
  • Cukrzyca
  • Alergia
  • Stany zapalne skóry, infekcje skórne

Skutki uboczne:

  • Skóra głowy może być zaczerwieniona i obrzęknięta
  • Czasem pojawiają się drobne zasinienia
  • Dolegliwości ustępują po kilku dniach od zabiegu

INFUZJA TLENOWA - rewolucja w odmładzaniu skóry

Infuzja tlenowa skóry głowy jako procedura w trychologii jest oparta na działaniu cząsteczki O. Zabieg polega na równoczesnym wtłaczaniu w skórę głowy wysoko sprężonego tlenu cząsteczkowego oraz składników aktywnych, dobranych przez trychologa do indywidualnego problemu skóry.
(Capixyl, Acetyl tetra peptyd-3, Biotyna).
Zabieg jest całkowicie bezbolesny, trwa od 30 do 40 min. Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty.
Zabieg infuzji ma na celu usunięcie zalegających zrogowaciałych warstw naskórka oraz złogów keratolitycznych. Ponadto duża kondensacja tlenu dawkowana na skórę głowy ma wpływ na reaktywność pracy gruczołów łojotokowych oraz redukcji bakterii beztlenowych Propionibacterium Acnes . Dodatkowa aplikacja tlenu przyspiesza metabolizm komórkowy oraz krążenie krwi w kapilarach włosowych oplatających mieszek. Efektem jest przyspieszony porost włosów.

Zabieg skierowany jest do osób, które mają problemy między innymi z:

  • wypadaniem włosów
  • osłabieniem włosów
  • problemami łojotokowymi, łojotokowym zapaleniem skóry
  • nadmierną keratynizacją włosów, łupieżem

Dla trwałego efektu zalecana jest seria zabiegów (około 4-6) wykonywanych co 10 -14 dni. Zaleca się by serie były powtarzane 2 razy w roku lub po uzyskaniu oczekiwanego efektu raz w miesiącu dla jego podtrzymania.

EFEKTY

  • ograniczenie i zmniejszenie wypadania włosów u kobiet i mężczyzn
  • stymulacja wzrostu włosów
  • odżywienie i nawilżenie skóry głowy
  • uniesienie włosów od nasady
  • oczyszczenie skóry głowy
  • złuszczenie obumarłego naskórka
  • pobudzenie naturalnego krążenia
  • pogrubienie i odbudowa włosa
  • rewitalizacja i blask
  • zagęszczenie i wzrost włosów
  • zwiększenie elastyczności włosów

KARBOKSYTERAPIA SKÓRY GŁOWY - STOP dla wypadania włosów

Karboksyterapia na włosy to nowoczesna metoda leczenia nadmiernego wypadania włosów. Zabieg nie jest bolesny, ale u osób wrażliwych można zastosować maść znieczulającą. Następnie za pomocą urządzenia Reology2, poprzez nakłucia, podskórnie lub śródskórnie podaje się dwutlenek węgla. Wizyta trwa 15 – 30 minut.

Do osiągnięcia zadowalających efektów, niezbędne jest wykonanie serii 4 – 8 zabiegów, które mają miejsce raz w tygodniu.
W efekcie przeniknięcia CO2 do tkanek rozszerzają się naczynka – krew szybciej krąży, a komórki ulegają regeneracji.

Ponadto pojawiają się nowe naczynka i pobudza się produkcję kolagenu. Włosy przestają wypadać, pojawiają się nowe, a w rezultacie są gęstsze i zdecydowanie mocniejsze.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

  • nadmierne wypadanie włosów,
  • łysienie,
  • choroby skóry głowy.

KARBOKSYTERAPIA – PRZECIWWSKAZANIA

  • ciąża,
  • zaburzania krzepnięcia krwi.

KARBOKSYTERAPIA – EFEKTY

Po wykonaniu całej serii zabiegów, dochodzi do zahamowania wypadania włosów, pojawiają się nowe włosy.
Są one znacznie mocniejsze i grubsze.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE - czyli wampirzy lifting i mezoterapia skóry głowy

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to preparat pozyskiwany z krwi autologicznej (własnej pacjenta), w którym stężenie płytek krwi jest większe niż w osoczu fizjologicznym (naturalnym). Po raz pierwszy PRP wykorzystano podczas zabiegu kardiochirurgicznego w 1987 r. Od tego czasu dokonał się duży postęp w technologii produkcji, udało się również poszerzyć listę chorób i defektów, w których osocze bogatopłytkowe może mieć zastosowanie.

W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe najczęściej wykorzystywane jest w celu odnowy skóry twarzy i leczenia łysienia, a także w celu korekcji blizn potrądzikowych i rozstępów. Podczas tzw. wampirzego liftingu PRP, przywraca skórze jędrność i prawidłowy koloryt.

Dzięki połączeniu osocza bogatopłytkowego z mezoterapią skóry głowy dochodzi do przejścia mieszków włosowych od stanu uśpienia do stanu aktywnego, a w konsekwencji – do pobudzenia odrastania włosów.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym owłosionej skóry głowy zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, wzmacnia włosy zniszczone oraz przyspiesza porost włosów. Korzyści ze stosowania PRP wykazano w leczeniu łysienia androgenowego i plackowatego. Międzyzabiegowa terapia osoczem bogatopłytkowym umożliwia także uzyskanie lepszych efektów przeszczepiania włosów metodą FUE (przeszczepianie bardzo małych fragmentów skóry z mieszkami włosowymi).

poznaj agentki do spraw piękna

Agnieszka Skłodowska

kosmetolog, stylistka paznokci

Aleksandra Budna

kosmetolog

Anna Janicka

kosmetolog

Laura Wiktoria Drela

specjalista medycyny estetycznej