Lipoliza iniekcyjna Warszawa Targówek, Białołęka
Lipoliza iniekcyjna to innowacyjna metoda pozbywania się tłuszczu z wybranych partii ciała.
Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny do określonej partii ciała, co prowadzi do redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej. Początkowo lipoliza iniekcyjna stanowiła alternatywę dla liposukcji brzucha, w krótki czasie odkryto jednak, że wstrzyknięcie roztworu fosfatydylochiny możliwe jest także w innych partiach ciała jak podbródek czy obszar pod oczami.
Zabieg lipolizy iniekcyjnej pozwala zatem nie tylko pozbyć się tłuszczu z brzucha czy boczków, ale i poprawić kondycję skóry czy jej napięcie.
Lipoliza iniekcyjna – przebieg
Zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa maksymalnie do 50 minut, zwykle dłużej w przypadku partii ciała jak brzuch czy uda, a krócej pod oczami czy na podbródku. Pacjent podawany jest znieczuleniu miejscowemu, a lekarz wstrzykuje do wybranej partii kombinację roztworu fosfatydylochiny i deoksycholatu (soli żółciowej). Substancje te wykazują zdolność do niszczenia komórek tłuszczowych, tj. lipodestrukcji. Zbędne komórki tłuszczowe transportowane są do wątroby, a następnie usuwane z organizmu. Jedynym minusem, na jaki narażony jest pacjent po zabiegu lipolizy iniekcyjnej, jest opuchlizna i zaczerwienienia w miejscach wkłucia igieł. W celu minimalizacji dyskomfortu po zabiegu stosuje się masaż limfatyczny, aby przyspieszyć wydalanie niechcianego tłuszczu z organizmu.
Lipoliza iniekcyjna – efekty
- daje najlepsze efekty u osób, u których nadmiar tkanki tłuszczowej jest niewielki.
- nie sprawdzi się u pacjentów, którzy szybko chcą pozbyć się dużej ilości tłuszczu,
- stanowi dobre rozwiązanie dla szczupłych osób, które przeżywają rozterki z powodu niewielkiej liczby tkanki tłuszczowej.
- stosowana jest w obszarach ciała jak: pośladki, brzuch, uda, plecy, kark, ramiona czy kolana.
- przeprowadzana jest także w obrębie twarzy, w celu pozbycia się worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków
Lipoliza iniekcyjna – przeciwwskazania
- znaczna otyłość,
- ciąża i karmienie piersią,
- cukrzyca
- choroby immunologiczne,
- padaczka,
- nieprawidłowości w krzepnięciu krwi,
- przewlekłe stany zapalne.
- alergia na składniki stosowanych preparatów